PERSONEL DAİRESİ BAŞKANLIĞI

ŞUBE MÜDÜRÜ, KÜTÜPHANE MÜDÜRÜ VE MEMUR GÖREVDE YÜKSELME SINAV DUYURUSU

ŞUBE MÜDÜRÜ, KÜTÜPHANE MÜDÜRÜ VE MEMUR UNVANI GÖREVDE YÜKSELME YAZILI SINAVI İLE İLGİLİ OLARAK, BAKANLIĞIMIZ PERSONELİ GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ YÖNETMELİĞİNİN 12 NCİ MADDESİNDE YER ALAN KURUMLARLA GÖRÜŞMELER İLGİLİ MEVZUAT ÇERÇEVESİNDE YAPILMIŞTIR.

 

YAZILI SINAVI YAPACAK KURUM OLARAK TÜRKİYE VE ORTA DOĞU AMME İDARESİ ENSTİTÜSÜ İLE 08/10/2015 TARİHİNDE PROTOKOL İMZALANMIŞTIR.

GÖREVDE YÜKSELME YAZILI SINAVI 14/11/2015 CUMARTESİ GÜNÜ ANKARA’DA YAPILACAKTIR.

SINAV SAAT 10:30’DA BAŞLAYACAK, 75 DAKİKA SÜRECEK, TEK OTURUM OLARAK UYGULANACAKTIR

SINAVDA, HER BİR UNVAN İÇİN, 50 SORULUK ÇOKTAN SEÇMELİ (DÖRT SEÇENEKLİ) TESTLERDEN OLUŞAN “A” VE “B” ŞEKLİNDE İKİ GRUP OLMAK ÜZERE SORU KİTAPÇIĞI KULLANILACAKTIR.

DEĞERLENDİRME YAPILIRKEN DOĞRU CEVAPLAR DİKKATE ALINACAK, YANLIŞ CEVAPLAR DİKKATE ALINMAYACAK, HER SORU EŞİT PUAN ARALIĞINA SAHİP OLACAKTIR.

DEĞERLENDİRME 100 PUAN ÜZERİNDEN YAPILACAK, MEMUR UNVANI İÇİN 70 VE ÜZERİ, KÜTÜPHANE MÜDÜRÜ VE ŞUBE MÜDÜRÜ UNVANLARI İÇİN İSE 60 VE ÜZERİ, PUAN ALAN ADAY/ADAYLAR BAŞARILI SAYILACAKTIR.

KÜTÜPHANE MÜDÜRÜ VE ŞUBE MÜDÜRÜ YAZILI SINAVINDAN 60 VE ÜZERİ PUAN ALAN ADAYLARDAN; EN YÜKSEK PUAN ALAN ADAYDAN BAŞLAMAK ÜZERE İLAN EDİLEN KADRO SAYISININ BEŞ KATINA KADAR ADAY SÖZLÜ SINAVA ALINACAKTIR. SÖZLÜ SINAVA KATILACAK SON ADAYLA AYNI PUANA SAHİP OLAN PERSONELİN TAMAMI SÖZLÜ SINAVA ALINACAKTIR.

SINAVA GİREN TÜM ADAYLAR İÇİN [PUAN=(100/TOPLAM SORU SAYISI) X DOĞRU CEVAP SAYISI] FORMÜLÜ KULLANILARAK BAŞARI PUANI HESAPLANACAKTIR. ANCAK SORU/SORULARIN İPTALİ HALİNDE DEĞERLENDİRME KALAN SORU SAYISI ÜZERİNDEN YAPILACAKTIR. [PUAN= 100 / SORU SAYISI (TOPLAM SORU SAYISI – İPTAL EDİLEN SORU SAYISI) X DOĞRU CEVAP SAYISI] AYRICA, DEĞERLENDİRME SONUCU HESAPLANAN PUANLARIN KÜSURATLI OLMASI DURUMUNDA VİRGÜLDEN SONRAKİ İKİ BASAMAK DİKKATE ALINACAK OLUP, AŞAĞI/YUKARI YUVARLAMA YAPILMAYACAKTIR.

ADAYLAR SINAVA FOTOĞRAFLI PERSONEL KİMLİK KARTI VEYA NÜFUS CÜZDANI İLE GİRECEKLERDİR. KİMLİK BELGELERİ YANLARINDA OLMAYAN ADAYLAR SINAVA ALINMAYACAKLARDIR.

SINAV YERİNİN AÇIK ADRESİ VE SINAV KURALLARI İLE SINAV İLE İLGİLİ DİĞER HUSUSLAR BAKANLIĞIMIZ RESMİ İNTERNET SİTESİNDE (http://www.kulturturizm.gov.tr) AYRICA DUYURULACAKTIR.